Bieszczady

Bieszczady to jeden z najbardziej urokliwych i wciąż jeszcze nie eksploatowanych przez turystów zakątek Polski. Góry te urzekają morzem zieleni i rozciągającymi się aż po horyzont zjawiskowymi połoninami. Nie brakuje tu jednak także świetnych akwenów wodnych, doskonałych ośrodków wypoczynkowych i regionalnych akcentów. Co koniecznie warto zobaczyć będąc w Bieszczadach?

Ustrzyki Dolne – stolica Bieszczad

Największą miejscowością w Bieszczadach są Ustrzyki Dolne. Rozsławione przez pochodzącą z tego miejsca legendę polskiego rocka – zespół KSU, Ustrzyki kuszą doskonałą infrastrukturą, ośrodkami sportowymi, wyciągiem narciarskim i niepowtarzalnym klimatem odrestaurowanego ryneczku. To tu odbywają się liczne imprezy rozrywkowe, kulturalne i sportowe. Warto wspomnieć chociażby coroczny koncert zespołu KSU, Bieg Rzeźnika, Przegląd Filmów Górskich czy CROCK- Festiwal Muzyki Country i zlot motocyklowy. Inne ciekawe miejscowości to Sanok, Krosno z aeroklubem, Lesko czy Ustrzyki Górne.

Góry zapierające dech w piersiach

W Bieszczadach nie brakuje pięknych szczytów do zdobycia oraz urokliwych szlaków górskich. Najwyższym szczytem jest Tarnica, sięgająca 1346 m n. p. m. Urzeka górskich wędrowców pięknymi szlakami. Szlak czerwony prowadzi z Ustrzyk Górnych, zaś szlak niebieski – z Wołosatego. ten drugi jest krótszy i jego pokonanie zajmuje średnio 2 godziny; szlak czerwony natomiast wymaga 3 godzin znacznego wysiłku.

Konieczne zdobyć trzeba także szczyt Połoniny Wetlińskiej i Połoniny Caryńskiej. Połonina Caryńska położona jest centralnie względem wszystkich masywów górskich zapewnia zatem niezapomniany widok ze szczytu. A Połonina Wetlińska urzeka pięknymi szlakami oraz legendarną Chatką Puchatka – kultowym schroniskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *