Rolety typu dzień i noc na dobre zadomowiły się w oknach polskich domów i biur. Są niezwykle atrakcyjną alternatywą dla innych okiennych aranżacji. Szeroka dostępność kolorów i ich wzorów powoduje, że są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka oryginalnego pomysłu na zabudowę swojego okna.

Roleta dzień i noc zbudowana jest z naprzemiennych pasów. Jeden jest transparentny, a drugi przyciemniający. Manipulacja mechanizmem pozwala ustawiać pasy w różnych konfiguracjach. W efekcie możliwe jest całkowite odsłonięcie, a także częściowe i całkowite zasłonięcie okna.

Dostępne mechanizmy montażu

W zależności od naszych potrzeb i przeznaczenia rolety mogą być montowane w przeróżny sposób. Klasyczne rolety dzień noc są mocowane do sufitu i ściany. Zalecane są dla dużych powierzchni okiennych. Kolejny, bezinwazyjny montaż pozwala na zawieszenie rolet bez konieczności wykonywania nawierceń. Metoda ta wykorzystuje taśmy klejące i haczyki, które są montowane bezpośrednio na ramie okna. Trzecia wersja rolet dzień i noc polega na wykorzystaniu kaset. Materiał jest poprowadzony w specjalnej ramie, dzięki czemu przylega on bezpośrednio do szyby. W tkacie podnoszenia rolety materiał zwijany jest do kasety zamontowanej w górnej części okna. Zapobiega to nadmiernemu zbieraniu się kurzu gdy roleta jest zwinięta.

Wiele plusów i symboliczny minus

Jak każde rozwiązanie, system osłonowy również można poddać ocenie. Do niewątpliwych atutów rolet dzień i noc należy ich uniwersalność i duża funkcjonalność. Doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, umożliwiając regulację ilości wpadającego światła.
Ich niebywale szeroka szata graficzna i kolorystyka umożliwiają stworzenie ciekawej, oryginalnej zabudowy wnętrz, bez konieczności wykorzystywania dodatkowych dekoracji.

Rolety dzień noc odznaczają się charakterystycznym wyglądem. Ich nietypowa faktura widoczna jest z zewnątrz mieszkania, co nie każdemu użytkownikowi może odpowiadać. W porównaniu do innych typów osłon rolety dzień i noc mają nieco wyższą cenę. Wynika to z ich zaawansowanej funkcjonalności oraz z ilości materiałów potrzebnych do ich produkcji. Rolety dzień i noc składają się z dwóch warstw tkanin, a w przypadku tradycyjnej rolety, jest tylko jedna. To wpływa na cenę. Rolety dzień i noc stanowią bardzo elegancką osłonę okna. Jeśli zadbamy o ich czystość, posłużą nam przez bardzo wiele lat, czego nie gwarantują inne systemy. Możemy je kupić w sklepie internetowym rollcenter.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *